COAF 2018 Staff


Convention Chair: Corey Wood

Vice Convention Chair: Spencer Cloutier

 

Business Division

Director: Katie Lynn

Registration DH: James Wigton

Staff: Joseph Menke, Douglas Menke, Sean Breen, Teesha Prichard, Zachary Patterson, Xandi Westergard, Chelisa McDowell

Vendors’ Hall DH: Emily Kringle

Staff: Zoraida Hayes, Anthony Van Risseghem, Caitlin Allen, Lucie Rider

Artists’ Alley DH: Jamie Judson

Staff: Cassie Alfaro

 

Communications Division

Co-Directors: A. Jinnie McManus, Samantha Taylor

Co-Asst. Directors: Joey Maestas, Tanya Perez (Pre-con: Cay Fletcher)

Staff : Amber Feldman, Cara Logan, Allyson Raney, Devin Adkins

Art and Production DH: Joey Maestas

Artist: Ryan Hodgson (Tasty Peach Studios)

Press DH: Samantha Feldman

Staff: Nathaniel Strong, Luke Marsden

Community Outreach DH:  Tanya Perez

Internal Media DHs: Joseph Dunn, Maris Kelley

Staff: William Hein, Kevin Lawley

Charity DH: Jackie Fixter

Staff: Logan McLaren, Michael Martin

 

Guest Relations Division

Director: Lindsay Breen

Asst. Director: William Foss

Green Room DH: Alyssa Seiger

Staff: Angie Staffieri

Guests Liaison DH: Maya King

Guest Liaisons: Amber Feldman, Marcy LaRue, Steven Godbey, Kyle Brooks, Mario Orozco, Kristine Barnum

 

Operations Division

Director: Dominic Delisa

Convention Operations DH: Joel Berger

Staff: John Christison, Rebecca Friend, Sandra Berger, Richard W Donnelly Jr., Jordan Rogell

Convention Response Team DH:  Aric Jones

CRT Staff: Corey Becker, Forrest Fredell, Tim Schneider, Scott Harrison, Stephen Cothren, AJ Retelle, Steven Kellogg, Laura Spiegel, Michael Rosenthal

Volunteers DH: Lenny Rubner

Staff: Carey Selko, Tommy Rubner

Logistics DH: James Kirkham

Staff: Joseph Montoya, Josh Sorensen, Charlie Pionke, Alice Harsha, Brittany June Ott, Andrew Peyronnin

 

Programming Division

Director: Greg Hines

Asst. Director: Xander Guzman

General Programming Staff: Anthony Bagley, Meghan Bethards, Marlon Bennett, Austin Cunningham, Kaeden Grigsby, Chris Mauricio, Luna Shore, Victoria Strong, Jose Angel Torres, Shola York

Adult Programming DH: Warumono Desu

AMV DH: Shawn Bailey

Cosplay DH: Christina Haystead

Staff: Breanna Miracle, Mai Fujimiya, Mark Haystead, Caroline Hofmann, Erik Powers Jessica Ramos

Creative Programming DH: Rebecca Cressler

Staff: Ben Cressler

Cultural Programming DH: Gil Asakawa

Staff: Alexis Berman

Maid Cafe Department DH: Zane Rivlin (Kirei Cosplay Café)

Staff: Danika Brousseau, Esperanza Coriz, Morgan Levick, Shae McDonald, Pearl Modine

Main Events DH: Greg Crouse

Staff: Shawn Bailey, Keith Berans, Trevor Breault, Bob Malmin, Kelsey-Jo Thibodeau, Jessica Williams

Manga Library DH: Lorien MacDonell

Staff: Rebecca Anne Chambers, Laurel Fiddler, Kerry McCullough, Marshall Jeremy Witherspoon, Linh Vu

Tabletop Gaming DH: Jaqi Judson

Staff: Bryce Andersen, Patrick Brownson, Sinead Cooper, Lanning Henriques, Leah Stevens, Jackson Wood

Video Gaming Room Department DHs: Kyle Le (Boss Stage Arcade & Anime), Mark Kraska (Arcadency)

Staff: Kelly Bohan, Meredith Dickerson, Daniel Eason, Aaron King, Meg Kraska, Judson Mahan, Remle De’Tavion Robertson, Garret Stewart, Jinx Taylor, Harris Klat

Video Room DH: Chris Klette

Staff: Patrick Carr, Michael Duncan, Tyler Harwood, Jelon McClarin, Cody Saxe

 

Staffing Relations

Chief of Staff: Revae Jones

Staff Suite DH: Alexandra Barrera

Staff: Sean Daugherty, Salena Drago